AKTUALITY
KRONPLATZ - POSLEDNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Na Kronplatze jsme trénovali opět 4 dny. Letos jsme vyrazili o týden dřív, aby naši žáci stihli první UKZ v Koutech. Možná i díky posunu termínu, jsme potkali na pistách hodně závodních týmů. Naštěstí díky "naší" cestovce Idea Service, která nám pobyt zajišťuje jsme měli zajištěny 2 pisty na každý den, kde se naše závodní družstva střídala. Zvladli jsme splnit kompletně plán, který jsme si připravili, včetně jízd s časomírou. Bylo to vyvrcholení naší podzimní přípravy... Těšíme se na závody...

Tentokrát máme kvalitní fotky z branek....... (ZDE)

********************************************************************************************

STUBAI 2 - SNĚHU VÝRAZNĚ PŘIBYLO

Letošní druhé Stubaiské soustředění bylo ve znamení výrazného zlepšení sněhových podmínek. Od minula přibylo přes 2 metry sněhu. Naštěstí jsme přijeli, když už sníh nepřibýval. Jen na pistách nebylo tak tvrdo, jak jsme bývali zvyklí. 3 dny jsme kvalitně potrénovali. Pouze poslední den už jsme se kvůli větru nedostali nahoru, takže jsme byli dříve doma. Manko z posledního dne dotrénujeme na Kronplatze....

Další fotky "ZDE"

*************************************************************************

V KOMPLETNÍ SESTAVĚ NA STUBAI!!

První letošní lyžování kompletního závodního týmu proběhlo na Stubai. Kromě tří družstev našich závodníků se přidali i naši lyžaři z družstva Superpřípravky. Naštěstí se před naším příjezdem výrazně zlepšily sněhové podmínky, takže jsme přijeli do vysněženého střediska. První den bylo mlhavo, ale ve čtvrtek jsme si užili krásné slunečné lyžování. V pátek jsme sice díky dalším přívalům sněhu skončili už v poledne, ale v sobotu už byly podmínky zase lepší, takže jsme dokončili naplánované úkoly. Mladší družstva se "rozjížděla" volně a do branek šli děti až poslední den. Žáci trénovali pravidelně v brankách už od prvního odpoledne. Díky pátečnímu chumelení jsme si užili i freeridu v nadýchaném prašanu...

 

Další fotky "ZDE"

****************************************************************************************

ŽÁCI POPRVÉ NA LYŽÍCH

Za prvním sněhem jsme letos vyrazili s našimi nejstaršími závodníky na rakouský Hinterthux. Soustředění bylo zaměřené na volné jízdy, nácvik techniky a procvičování požadavků na "dovednostní test", který bude součástí republikových závodů. Podmínky byly díky ledovatým sjezdovkám poměrně náročné, ale naši žáci vše zvládli. Dokázali jsme splnit plán a úspěšně odjezdit všechna naplánovaná cvičení. Na příští ledovec už pojedeme v kompletním složení na Stubai, kde budou vhodné svahy i pro naše mladší závodníky. 

Další fotky najdete "ZDE"

**********************************************************************

ZAHÁJILI JSME SEZÓNU 2019-20 !!!!

SOUSTŘEDĚNÍ VE VELKÝCH KARLOVICÍCH

Penzion "Školka" se stal opět naším útočištěm při zahájení podzimní přípravy našich závodníků. Kondiční kemp byl sice náročný, ale všichni zúčastnění ho zvládli výborně. Zejména po absolvování kondičních testů se ukázalo, že naši závodníci přes léto nelenošili. Počasí nám vyšlo výborně, takže jsme zvládli celý naplánovaný program, včetně cyklistických tréninků v kopcích, slalomů na bruslích i "suchého slalomu" na sjezdovce a dalších speciálních cvičení. Jenom koupání jsme se museli letos vzdát, protože teploty byly už trošku "podzimní". Fotky z našeho kempu najdete "ZDE".

  

**************************************************************************************

NA STUBAI SE SKVĚLE LYŽOVALO

Na druhé podzimní soustředění jsme se s lyžemi vydali na osvědčenou Stubai. Výborné podmínky nám dovolily odlyžovat veškeré plánované tréninky, i vyběhání v údolí. Kromě závodníků s námi byla i skupina "Superpřípravky", která pod Kubovým vedením absolvovala první letošní rozlyžování. Celkem jsme sebou měli 32 našich svěřenců. Počasí bylo výborné a všichni jsme si to užili. 

 

Další fotky najdete na oddílovém "RAJČETI", nabo na rodičovském Facebooku, nebo ve fotogalerii.

 

 

 

PRVNÍ LYŽOVÁNÍ - LEDOVEC KAPRUN

Na první letošní sníh jsme se moc těšili. Netradičně jsme vyrazili autobusem. Pouze trenéři a závodníci. Netradičně jsme se také rozhodli pro ledovec Kaprun, kde jsme mnoho let nebyli. Společně s námi jeli také závodníci brněnské Free Ski Academy a několik "travařů". Ze začátku vše probíhalo dobře. Cesta, ubytování i večeře. První den lyžování byla sice mlha, chumelilo a trochu foukalo, nám to ale nevadilo. Odjezdili jsme si trénink ve velných jízdách a těšili se na lepší počasí. To ale bohužel nepřišlo. Další dva dny nás vždy po výjezdu do Alpincentra provozovatelé střediska vrátili do údolí pro silný vítr. Poslední den už jsme nahoru ani nevyjížděli. Bohužel jsme zrovna chytli víkend, kdy se nedalo lyžovat na žádném z rakouských ledovců a v Soldenu zrušili i první závod světového poháru. Proto se náš výjezd změnil v kondiční soustředění. Běhali jsme, posilovali a věnovali se strečingu. Také jsme využili služeb místní cvičitelky, která připravila pro naše děti zase jiný trénink, než na který jsou od nás zvyklí. Velkým oživením  byly potom společné úkoly a hry s ostatními závodníky, kterými jsme vyplňovali večerní zábavu.

Škoda jen toho lyžování....

Další fotky najdete na oddílovém "RAJČETI", nebo na rodičovském Facebooku, nebo ve fotogalerii.

 

 

ZAČÁTEK TRÉNINKŮ

NOVOU SEZÓNU ZAHÁJÍME DRUHÝ TÝDEN V ZÁŘÍ - OD 10.9. !!!!!

PLATÍ JAK PRO ZÁVODNÍKY, TAK PRO KROUŽEK A PŘÍPRAVKU.

 

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V KARLOVICÍCH 2018

Letním soustředěním ve Velkých Karlovicích jsme zahájili podzimní přípravu na novou lyžařskou sezónu. Kromě závodníků s námi byly i děti ze "Superpřípravky", aby si vyzkoušely, jak trénují závodníci. Zázemí v pensionu Školka bylo opět bez chybičky a protože nám přálo i počasí, moc jsme toho natrénivali.

Dalších mnoho fotek ve fotogalerii ZDE!

 

 

 

DRUHÝ LEDOVEC SE POVEDL

Druhé soustředění na sněhu proběhlo opět na Stubai. Tentokrát jsme byli už větší skupinka - 19 závodníků a 3 trenéři. Počasí nám opět vyšlo, jen ze začátku bylo poněkud měkko, protože několik dní před našim příjezdem vydatně sněžilo. S přibývajícími dny byla pista tvrdší a kvalitnější. Družstva jsme rozdělili podle toho, kdo se teprve rozlyžovával a kdo už jezdil v brankách. Poslední den už v brankách trénovali všichni. Opět se nám podařilo kvalitně potrénovat. Bylo to super!!! Příště už pojedeme v plném počtu - všechna 3 závodní družstva.

"Tady je pár fotek."

 

 

 

PRVNÍ TRÉNINK NA SNĚHU

Na konci října se vydalo 10 našich závodníků na první rozlyžování. První den nám moc nepřálo počasí, tak jsme se na kopec vydali až v poledne. Další dny už bylo krásně a tréninkové manko jsme hravě dohnali. Vše fungovalo skvěle a náš tréninkový plán jsme beze zbytku splnili. První lyžování prostě vyšlo!!!

Fotky najdete "TADY" 

 

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V KARLOVICÍCH

Poslední srpnový týden jsme již tradičně zahájili přípravu na další lyžařskou sezónu. Soustředění probíhalo v příjemném prostředí pensionu Školka ve Velkých Karlovicích. Soustředění se účastnilo 35 našich lyžařů. Společně s trenéry strávili náročný, ale velice pestrý týden. Kromě vstupních testů jsme běhali, posilovali, jezdili na kole, na in-line bruslích, běhali slalom, podnikli turistický výšlap a vše jsme zakončili táborákem. Dokonce letos došlo i na koupání v bazénu. Chtěli bychom také poděkovat Erice za zajištění nádherných medailí na závěrečné vyhodnocení.

Z celé akce máme spoustu fotek, na které se můžete podívat "ZDE".

 

FINÁLE IN-LINE OTROKOVICE

Předposlední prázdninový víkend se konalo finále třídílného seriálu v in-line bruslení na Otrokovickém ovále. Konalo se v sobotu, den před začátkem našeho letního soustředění. Počasí bylo opět parádní a za náš tým nastoupilo 17 závodníků. Všichni si skvěle  zazávodili a mnozí  přidali do sbírky další medaily. Tedy přesněji část medaile. Některým z nich se ale podařilo díky pódiovému umístění na všech třech závodech tohoto seriálu zkompletovat si medaily celou. Více najdete ve "fotogalerii".

 

DĚKUJEME POŘADATELŮM A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ ROČNÍK.

 

 

HEZKÉ PRÁZDNINY !!!!!!!

S koncem června přišel i konec pravidelných tréninků. Přejeme všem našim závodníkům krásné léto a těšíme se na příští sezónu. S některými se uvidíme na našich sportovních táborech a se všemi se těšíme na shledání poslední srpnový týden na soustředění v Karlovicích.

Podívejte se na fotky na "rajčeti". Přibyla tam alba z ukončení sezóny a ze suchého slalomu. Nebo kdyby chtěl někdo jen zavzpomínat na úspěšnou zimu.

TAK HEZKÉ LÉTO!!!!

 

 


2.KOLO IN-LINE ZÁVODU - OIP

Tuto neděli se uskutečnilo druhé kolo in-line poháru na Otrokovickém oválu. Bylo nádherné počasí a závody byly opět profesionálně připraveny. Jako oddíl jsme měli opět v závodě FITNESS nejpočetnější zastoupení (Celkem 23 závodníků). Kromě ostřílených borců jsme tentokrát hodně posílili v kategorii nejmladších dětí (ročník 2010 a mladší). Na závody nás přišly reprezentovat děti z naší "přípravky" a "lyžařského kroužku". (Matěj Žiga, Sebastián Křek, Hari Nahálka, Mareček Václavík, Honzík Zajíc, Honzík Vašíř, Adrianka Ondilla, Anička Popelková a nejmladší účastník nedělního klání - Adámek Popelka (2012))A musím říct, že všichni jeli výborně!!! Pohled do výsledkové listiny mluví za vše. I ve starších kategoriích se nám dařilo. Viděli jsme hodnotné souboje o každý centimetr a obrovskou bojovnost našich závodníků. Vrcholem dopoledních závodů byl potom profesionální taktický výkon Lucky Světlíkové, která v nejstarší kategorii ukázala všem, že jde vyhrát i na malých kolečkách. Celkově jsme opět jsme posbírali řadu medailí a některým našim borcům chybí už jen jedna medaile do složení kompletní mozaiky in-linového kolečka! Podívejte se na kompletní "VÝSLEDKY" a také na hromadu "FOTEK" .  Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci oddílu a těšíme se na finálové kolo 26.8.!!! (den před odjezdem na první soustředění)

 

CYKLOBRÁNA DO PRÁZDNIN

Tuto neděli proběhl další ročník CYKLOBRÁNY DO PRÁZDNIN. Tradiční akce se tradičně zúčastňujeme a ani letos to nebylo jinak. Ve startovní listině figurovalo 20 jmen našich svěřenců. Počasí bylo krásné a trať tradičně náročná. Také konkurence byla kvalitní. Naši závodníci se ale neztratili a byli na trati opravdu vidět. Všichni bojovali jako lvi a zaslouží naše uznání. Konkrétně to byli tito naši lyžaři:

Dorka Ševčíková, Bianka Drhová, Deniska Drhová, Adélka Polášková, Terezka Čablová, Robin Šilberský, Emmička Hobzová, Deniska Šťastná, Tony Skřítek, Martin Hořák, Kryštof Potůček, Nikolky Prusenovská, Tomášek Dvořák, Kája Polášková, Linda Drhová, Valentýnka Vašková a Lukáš Večeřa. Závodili i členové naší lyžařské přípravky - Vojta Hýžďal (závodí za Kolokroužek), Honzík zajíc a Linda Šilberská.

DĚKUJEME!!!!!!!! Celkové výsledky najdete "ZDE". Fotky ze závodu "ZDE"

 

 

 

OKOLO PAHRBKU

V neděli 4.6. se konaly tradiční cyklistické závody "KOLEM PAHRBKU". Z našeho oddílu se účastnilo 14 závodníků, kterým děkujeme za vzornou reprezentaci a skvělé výkony. Náš oddíl reprezentovali tito závodníci: Barča Fuchsová, Robin Šilberský, Deniska Drhová, Bianka Drhová, Adélka Polášková, Deniska Šťastná, Martin Hořák, Filip Fuchs, Emmička Hobzová, Nikolka Prusenovská, Tobiáš obdržálek, Lukáš Večeřa, Kája Polášková a v jako nejmladší Linda Šilberská. V závodě družstev naši vybojovali 4 místo a v kategoriích jednotlivců jsme měli i několik zástupců na stupních vítězů - "podívejte se na fotky"

 

 

 

OTROKOVICKÝ IN-LINE POHÁR - 1.KOLO

V sobotu se naši borci zúčastnili prvního kola Otrokovického in-line poháru. Reprezentovalo nás celkem 19 závodníků v téměř všech FITTNES kategoriích. Závody byly (jako již tradičně) výborně zorganizovány a všechno klapalo podle plánu. V našich řadách sice došlo k několika pádům, ale ty byly následkem malého množství in-line tréninků před prvním závodem. Do příštího kola to jistě dohoníme! I tak jsme ale získali hodně krásných medailí. Děkuji všem za skvělé výkony.

Výsledky celého závodu najdete "ZDE" a fotky "ZDE"

 

 

NAŠI LYŽAŘI NA ŠELE!!

V neděli se konal tradiční cyklistický závod "ŠELA" v Přerově. Ikdyž letošní jaro moc nepřálo cyklistickým vyjížďkám a tréninkům, reprezentovalo nás na tomto závodě celkem 16 závodníků!!! A vedli si opravdu dobře!! Nejvýraznějšími výsledky se blýskly Dorka Ševčíko, která vybojovala 4. místo a Adélka Polášková, která dojela ve své kategorii 7. Poděkování za výborný výkon patří ale i ostatním našim závodníkům - na 10tikilometrové trati to byli - Barča Fuchsová (2003-4/14.), Deniska Drhová (2006/13.), Terezka Čablová (2006/15.), Robin Šilberský (2006/18.) a Vilda Novotný (2006/21.). Na poloviční trati potom z děvčat Emma Hobzová (2007/11.), Káje Polášková (2009/9), Linda Drhová (2009/10.) a Valentýnka Vašková (2009/11.). Mezi kluky zabojovali Tony Skřítek (2007/17.), Filip Fuchs (2007/18.), Kryštof Potůček (2007/23.), Tobiáš Obdržálek (2008/18.), Tomášek Dvořák (2008/22.) a Lukáš Večeřa (2009/12.). VŠEM MOC DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ODDÍLU!

Celkové výdledky najdete "ZDE" foto "ZDE"

 

 

FINÁLE MADEJA CUPU SE VYDAŘILO - JSME OPĚT TŘETÍ!

Předposlední březnový víkend se naši předžáci vydali na Bílou na finále MAdeja Cupu. Úkol byl jasný! Vyjet co nejvíc bodů, jak v jednotlivcích, tak do soutěže oddílů, abychom udrželi průběžné 3. místo. Počasí bylo vyloženě strašné, ale to naše závodníky nijak neodradilo. Bojovali výborně a někteří si i výrazně vylepšili bodové hodnocení do celkového pořadí. V letošním ročníku se podařilo každému našemu závodníkovi bodovat, takže se úplně všichni podíleli i na konečném pořadí oddílů. Bývalo dobrým zvykem, že největší počty bodů zaznamenávali předžáci. Letos byli ale bodově nejaktivnější závodníci přípravky. V kategorii přípravky dívek byla nejúspěšnější VERUNKA LUXOVÁ (374 bodů), která skončila na celkovém 5. místě a na 7. místo vybojovala EMMIČKA HOBZOVÁ (262 bodů). V kategorii přípravky chlapců jsme měli dvě želízka v ohni. V první polovině sezóny se více dařilo TONYMU SKŘÍTKOVI, který nakonec obsadil 7. místo a získal 328 bodů. V druhé polovině sezóny byl úspěšnější FILIP FUCHS, který zafinišoval na celkové 4. místo a vyjezdil pro oddíl 384 bodů. Tito čtyři naši závodníci měli letos velice úspěšnou sezónu. Jak jsem již ale zmínil, bodově se o úspěch našeho oddílu zasloužili všichni. V tomto ročníku Madeja Cupu  jsme měli rekordní počet - 28 závodníků ve všech čtyřech kategoriích. Více než polovina z nich závodila poprvé a zaslouží nejen obdiv, ale i poděkování za skvělé výkony!

CELKOVĚ JSME V "MADEJA CUPU 2017" V  KONKURENCI 34 ODDÍLŮ OBSADILI KRÁSNÉ     3. MÍSTO!!!!!

"CELKOVÉ VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ" ; "CELKOVÉ VÝSLEDKY ODDÍLŮ" ; "FINÁLOVÉ ZÁVODY BÍLÁ" ; "FOTO BÍLÁ"

 

 

 

 


ÚSPĚCH V ORLICKÉM POHÁRU !!!

Verunka Luxová a Tony Skřítek se na závěr sezóny vydali na finále Orlického poháru do Říček v Orlických horách. Jejich výkony v předešlých závodech jim umožňovaly vybojovat v rámci celého poháru medailové umístění. A podařilo se! Verunka Luxová v posledním závodě zvítězila a postoupila tak na 3. místo celkové klasifikace!!! Tony se snažil, své průběžné umístění ještě vylepšit, ale bohužel to skončilo pádem. I tak mu ale patří 3. místo celkově. Z dalších našich závodníků se celkově na 8. místě umístil Filip Fuchs a na 13. místě ukončila sezónu Emmička Hobzová. Je to velký úspěch!!! GRATULUJEME. Celkové výsledky najdete "ZDE". Foto "ZDE"

 

 

MISTROVSTVÍ ČR ŽÁKŮ

Po veleúspěšném vstupu v superobřím slalomu do závodů Mistrovství České republiky na Klínovci nás čekaly další disciplíny. Čtvrteční obří slalom našim holkám vyšel a všechny tři v něm potvrdily svá průběžná pořadí v Českém poháru. Lucka dojela na 17. místě a Barča s Dorkou na 25. a 26. místě.

V pátek následoval slalom a změna svahu. Přesunuli jsme se na výrazně prudší kopec a teplé počasí výrazně ztížilo trať obou kol. Nástrahy prvního kola nezvládla Dorka a do druhého kola se probojovaly jen Lucka s Barčou. Obě zajely velice slušnou jízdu a skončily na 22. a 23. místě.

Poslední den mistrovství nás přivítal opravdu špatným počasím - déšť a mlha výrazně ztížily závodní podmínky "Vyřazovacího slalomu". Z důvodu špatného počasí se jelo jen na 2 vyřazovací kola. Dorka s Luckou zajely perfektní první jízdu a postopupily do finále z 10. a 12. místa. Pro Barču už byla tato trať nad její síly a první jízdu nedokončila. Ve finále vypadla i Dorka a získala tak jeden bod za 30. místo. Lucka ovšem zvládla svoji poslední závodní jízdu sezóny skvěle a vybojovala 7. místo!!!

Celkově můžeme být s výsledky na Mistrovství ČR opravdu spokojení. Holky buď potvrdily, nebo si ještě vylepšily celkové umístění v Českém poháru a zakončily tak nejúspěšnější žákovskou sezónu v historii našeho oddílu. Poprvé jsme také měli zástupce mezi vyhlašovanými:

Podrobné výsledky Mistrovství najdete "ZDE"

"FOTKY Z MISTROVSTVÍ"

 


Na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY všechny naše žákyně do 15. místa!!!!

Velký úspěch zaznamenal náš oddíl na prvních závodech "Mistrovství české republiky žáků" na Klínovci v Krušných horách. Hned vprvní disciplíně - SUPEROBŘÍM SLALOMU - zaznamenaly naše žákyně historický úspěch. Všechny tři se umístili v elitní patnáctce. Dlouhá trať s jedním skokem a nabité pole 50ti závodnic vyburcovaly naše holky k výbornému výkonu. Lucka Světlíková vybojovala 5. místo a posunula tak dál svůj letošní rekord na republikových závodech. Na 11. místě dojela své nejlepší SG Dorka Ševčíková a na 14. místě dojela Barča Fuchsová, která si tímto výkonem o polovinu zlepšila letošní body. Byl to luxusní start do týdenního klání na Mistrovství. Uvidíme, jak se nám bude dařit v dalších disciplínách. Smile

 

 

"ZLÍNSKÁ VLOČKA" SE VYDAŘILA

V pátek 10.3 večer se na svahu ve Zlíně uskutečnilo největší lyžařské klání této zimy. Svah byl po týdenním odpočinku výborně nachystaný a počasí k nám bylo  také přívětivé. Drobný deštík při vyhlášení výsledků už nikomu nevadil a pouze nám připomněl, že zima už opravdu končí. Účast byla opravdu hojná, takže jsme jako pořadatelé museli opravdu zabrat, abychom celý program za 2 hodiny vůbec stihli. Naštěstí vše probíhalo bez zadrhnutí a vše se nakonec úspěšně zvládlo. Z 60ti přihlášených závodníků nakonec dorazilo 58. Soutěžilo se v šesti věkových kategoriích a to od nejmenších (ročník 2012) až po kategorii mladších žáků (ročník 2003). Všichni bojovali jako lvi a jejich úsilí bylo odměněno hodnotnými cenami. Pro některé to byly první závody v brankách v životě a i díky výborné divácké kulise, kterou vytvořili přihlížející rodiče, si závody opravdu užili. Na jednom svahu se sešli jak ostřílení závodníci, tak děti z lyžařského kroužku, kteří se letos poprvé postavili na lyže celou zimu na tomto svahu poctivě trénovali. Bylo to takové akční rozloučení s letošní krásnou zimou. Smile

Celá akce proběhla za podpory statutárního města Zlína.

Fotky z celé akce najdete "ZDE"

 

ZLEPŠENÍ BODŮ V SUPEROBŘÍM SLALOMU

Dnes, hodně brzy ráno absolvovaly naše 2 mladší žákyně - Lucka a Dorka republikový závod v superobřím slalomu. Už včerejší tréninkové jízdy ukázaly, že trať bude pekelně rychlá a kdo se bojí, neobstojí. Smile Pořadatelé ze strachu o tvrdou a bezpečnou pistu posunuli start už na 8.00 ráno. Ještě při prohlídce v 7.15  hustě sněžilo, ale úderem osmé naštěstí přestalo. Mlha byla jen řídká, takže se závod odjel. Trať byla opravdu rychlá, ale naše závodnice obstály na výbornou. Lucka dojela 11. a Dorka 14. a obě holky si sjely letošní nejlepší body v SG.

 

 

DORKA 8. NA REPUBLICE !!!

Ve vyřazovacím závodě se nám letos na republikových závodech opravdu daří! Pokaždé se některá z našich žákyň probojuje do patnáctičlenného finále. Tentokrát to byla Dorka Ševčíková, která si výbornou finálovou jízdou vyjela krásné 8. místo! V neděli byla na programu dvě kola slalomu a naše holky jely dobře. Zajely svůj standart a potvrdily svá umístění republikovém žebříčku slalomářek. Barča dojela 19., Lucka 20. a Dorka se po malém zaváhání v prvním kole dotáhla na konečné 26.místo. V úterý čeká naše žákyně další republikový závod - tentokrát Superobří slalom v Koutech nad Desnou. Držte jim palce!!!

 

 

Máme dalšího "Přeborníka Zlínského kraje"

V sobotu se jely předposlední závody seriálu MADEJA CUP. Závody se tentokrát konaly na Karolínce, takže jsme se těšili na kopec, který známe. První ze závodů se jel také jako "přebor Zlínského kraje" a naši závodníci získali 3 poháry. Přeborníkem v kategorii přípravky chlapců se stal Filip Fuchs a na druhém místě se umístil Tony Skřítek. V kategorii děvčat se na 3. místě umístila Verunka Luxová. Samotný Madeja cup byl tentokrát silně obsazený. O to jsou body vyjeté našimi závodníky cennější. V kategorii Přípravky děvčat se opět nejlépe vedlo Verunce Luxové (2x5.místo) a Emmičce Hobzové (7.a 8. místo) Bodově je doplnily Denisa Šťastná, Nikola Prusenovská a Karolína Polášková.Ve stejné kategorii chlapců zazářil Filip Fuchs dvěma 2. místy a v elitní desítce ho opět doplnil Tony Skřítek. Za nemocného Martina Hořáka tentokrát bodově zaskočil Štěpán Jurča a další body přidali ještě Kryštof Potůček, Lukáš Večeřa a Tomáš Dvořák. V kategorii předžákyň to bylo malinko složitější. V prvním závodě se naše holky umístily až ve třetí desítce. Ve druhém závodě to už ale bylo lepší. Adéle Poláškové utekla o jednu desetinu první desítka a Barča Luxová dojela na pěkném 15. místě. Další body přinesla ještě Tereza Čablová a Bianka Drhová.  Předžáci se pohybovali oba závody kolem 20. místa. Nakonec bodovali všichni 3. Robin Šilberský, Adam Světlík i Vilém Novotný. Čeká nás už jenom finále na Bílé a naše bodová bilance v soutěži klubů vypadá povzbudivě. S takovými výkony, jaké podavali naši závodníci tento víkend bychom měli třetí místo obhájit. (FOTO "ZDE")

 

Mistrovství Moravy žáků

Tento víkend proběhlo v Karlově pod Pradědem v rámci závodů UKZ "Mistrovství Moravy žáků". Naše holky přijely v kompletní sestavě. V sobotu byl na programu slalom a v neděli obří slalom. V konkurenci 27 závodnic si naše závodnice vedly opravdu dobře. Barča Fuchsová obsadila ve slalomu "bramborové" 4. místo, Lucka byla 6. a Dorka 8. Časový odstup za vítězkou však dokázal vylepšit body jen Barče, která se už "prokousala" na 34. místo republikového žebříčku. V neděli si s tratí obřího slalomu nejlépe poradila Lucka Světlíková, která obsadila po dvou kolech konečné 6. místo. Na 9. místě dojela Barča a hned 11. skončila Dorka. Příští víkend čeká holky republikový slalom na Bílé. Kompletní výsledky ZDE.

 

PRVNÍ ZLATO Z MADEJA CUPU !!!!

Tak jsme se konečně dočkali. Na závodech Madeja Cupu se děly věci! Po velkých úspěších Tonyho skřítka v předchozích závodech tentokrát vyladil formu nejlépe FILIP FUCHS! Vyhrál hned v prvním závodě a ve druhém potvrdil svoji výkonnost 3. místem. Tony pokračoval v dobrých výkonech a dojel na 4. a 7. místě. Mezi děvčaty potvdila dobrou výkonnost dvěma 7. místy Emmička Hobzová a Verunka Luxová si po nevydařeném prvním závodě dojela v druhém na krásné 5. místo. V kategorii předžákyň se vrátila k závodění Barča Luxová a s Adélkou Poláškovou obsadily 15. a 16. místo. U předžáků se Robin Šilberský probojoval do první desítky a zajel své nejlepší umístění - 7. místo. Na 11. místě bodoval Adam Světlík. Tento víkend zazářili také závodníci 3. družstva, kteří svými parádními výkony dosáhli nejlepší výsledky své krátké kariéry a vyjezdili oddílu hromadu důležitých bodů. Šimon Daron zajel 18. místo! Denisa Šťastná dokonce 15. místo! Nikola Prusenovská 17. místo! Karolínka Polášková 22. místo, čímž byla nejrychlejší z ročníku 2009! A poprvé bodovala i Linda Drhová! GRATULUJEME! Závody se nám opravdu vydařily a díky výborným výkonům našich závodníků jsme se jako oddíl vrátili opět na 3. místo celého poháru!!! ("kompletní výsledky") "FOTKY ZDE"

 

MÁME 2 PŘEBORNICE ZLÍNSKÉHO KRAJE !

O víkendu pokračovaly závody žáků UKZtem na Karolínce. Závody se jely také jako Přebor Zlínského kraje ve slalomu a obřím slalomu. Dorka Ševčíková byla nemocná, takže závodily jen Barča s Luckou. V sobotním slalomu Barča Fuchsová bohužel spadla už v prvním kole, takže vše zůstalo na Lucce Světlíkové. Ta se nakonec umístila na 7. místě a v rámci přeboru Zlínského kraje zvítězila. V neděli měla v prvním kole potíže naopak Lucka a holky se "vyměnily". Barča Fuchsová dojela na celkovém 7.místě, vylepšila si body s stala se přebornicí Zlínského kraje v obřím slalomu. Lucka se výbornou druhou jízdou posunula na 11. místo a na 2. místo v přeboru Zlínského kraje. Příští víkend čeká naše žákyně další republikový závod. Tentokrát v Albrechticích.

 

 

BOJ O ORLICKÝ POHÁR

Naši nejlepší závodníci přípravky využili přestávky v Madeja Cupu a vyrazili sbírat další body na ORLICKÝ POHÁR. Tentokrát se lépe dařilo děvčatům. Závodilo se v Deštném v Orlických horách. VERUNKA LUXOVÁ prorazila na stupně vítězů a obsadila 3. místo a EMMA HOBZOVÁ skončila hned za ní na 4. místě. Skvělý výsledek! Verunka se tímto výsledkem dostala na celkové 4 místo a to má o jeden závod méně než soupeřky. V kategorii chlapců dál pokračoval v úspěšné sérii TONY SKŘÍTEK. Jeho 4. místo mu zajistilo body, díky kterým drží celkovou třetí příčku v poháru. Filip Fuchs dojel tentokrát na 12. místě. ("výsledky zde") Finálový závod v Říčkách bude ještě hodně napínavý. ("FOTKY")

 

 

REKORDNÍ BODY LUCKY SVĚTLÍKOVÉ!!!

O víkendu se konaly v Peci pod Sněžkou druhé celorepublikové závody žáků. Tentokrát už jsme startovali v plném počtu. Lucka, Dorka i Barča absolvovaly sobotní vyřazovací závod a nedělní obří slalom. BARČA FUCHSOVÁ si přijela vylepšit body do žebříčku a vyjet nominaci na další republikové závody a úkol splnila. V sobotu výborně zabojovala DORKA ŠEVČÍKOVÁ, která se probojovala až do finále, kde nakonec i s chybou obsadila výborné 14. místo! "Blesk z čistého nebe" přišel ale v neděli. LUCKA SVĚTLÍKOVÁ beze zbytku využila výhodu startovního čísla "1" a sjela si celkové 7. místo. Díky minimálnímu odstupu za vítězkou si vyjela luxusních 31 bodů v obřím slalomu!

JE TO NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ A NEJLEPŠÍ BODY NAŠEHO ZÁVODNÍKA NA REPUBLIKOVÝCH ZÁVODECH  V HISTORII NAŠEHO ODDÍLU! GRATULUJEME!!!

 

ZÁVODNÍ MARATON NAŠICH PŘEDŽÁKŮ

Naši předžáci využili jednodenních pololetních prázdnin a už ve čtvrtek odcestovali na "nejzávodnější" víkend této zimy. Už ve čtvrtek startovali na večerním slalomu Orlického poháru. Počasí bylo deštivé a podmínky těžké. Výpadek elektrického proudu navíc zajistil i "černou půlhodinku" uprostřed závodu. Navzdory těžkým podmínkám naše "stálice" nezklamaly. TONY SKŘÍTEK zajel 2. místo a rozšířil tak sbírku svých pohárů. V první desítce ho doplnil ještě na 7. místě FILIP FUCHS. V kategorii nejmladších děvčat se v první desítce umístili opět VERUNKA LUXOVÁ (5. místo) a EMMIČKA HOBZOVÁ (9.místo).


Po pátečním tréninku čekala v sobotu na naše závodníky sjezdovka na Dolní Moravě a na ní 2 kola MADEJA CUPU. Trať byla opět mokrá a těžká. Nejlépe si s jejími nástrahami poradili TONY SKŘÍTEK (3.místo ) ,FILIP FUCHS (8. a 7. místo), VERČA LUXOVÁ (5. a 4.) a EMMA HOBZOVÁ (12. a 9.). Ze starších pak stojí za zmínku dělené 14. místo ADAMA SVĚTLÍKA a ROBINA ŠILBERSKÉHO. Ten svoji pozici ve druhém závodě ještě vylepšil a bodoval na 13. místě. "FOTO" a "VÝSLEDKY" MADEJA CUPU.

Neděle patřila opět "Orlickému poháru". Tady se dokázala VERUNKA LUXOVÁ probojovat na stupně vítězů a obsadila krásné 2. místo, čímž postoupila na průběžné 5. místo celého seriálu. V kategorii chlapců zajel výborně FILIP FUCHS - 4. místo a na 6. místě se umístil TONY SKŘÍTEK. Ten si tak pojistil 2. pozici v poháru a Filip se vyšvihl na průběžné 5. místo. Dobrou jízdou se přiblížil k elitní desítce i MARTIN HOŘÁK, který dojel na 12. místě. "výsledky Orlického poháru" zde.

 

PRVNÍ RKZ ŽÁKŮ - ŘÍČKY

V neděli začal první letošní Republikový kvalifikační závod žáků v Říčkách. Díky novým přísným pravidlům se od letošního roku musí závodníci nominovat z nižších soutěží. Startovat může jen nejlepších 50 v republikovém pořadí. Je to těžké zejména pro závodníky, kteří přišli z předžáků a závodí v kategorii žáků prvním rokem. Tento osud postihl i naši Barču Fuchsovou, které unikl postup o 3 místa. Proto nás reprezentovaly pouze Lucka s Dorkou. První den se jel slalom. Prudký svah a 57 branek v každém kole dal závodníkům pořádně zabrat. Holky se po prvním kole pohybovaly na středu startovního pole. V druhém kole ale Dorka po chybě v horní pasáži vypadla. Lucka dokázala svůj výkon v druhém kole zlepšit a skončila na pěkném 19.místě. Druhý den se jel obří slalom. Holky čekala opět náročná trať, kde se časy na jedno kolo pohybovaly kolem jedné minuty. Výborně se zadařilo LUCCE SVĚTLÍKOVÉ, která se výbornou jízdou propracovala až na skvělé 10. místo!!! Díky tomuto úspěchu si výrazně vylepšila body v této disciplíně a posunula se tak i v hodnocení Českého poháru. Dorka Ševčíková zajela také dvě dobré jízdy a bodovala na 24. místě celkového požadí.  Další den jsme strávili tréninkem na Superobří slalom, který se jel ve středu. Jely se 2 závody. Na trati byly 2 skoky a jezdilo se opravdu rychle. Naše holky startovaly v elitní první patnáctce. Dorka v prvním závodě bohužel spadla a nedojela. Lucka dojela na pěkném 17. místě. Druhý závod se vydařil lépe. Lucka si sjela 15. místo a Dorka byla hned za ní - na 18.místě. Výsledky které holky sjely jim pomohly posunout se opět blíže k čelu republikového žebříčku. Zvlášť Lucka si výrazně polepšila. Další republikový závod nás čeká v Peci pod Sněžkou. Momentálně se naše holky nacházejí na 19. a 26. místě českého žebříčku. (a stále stoupají :) ) "FOTO ŘÍČKY"

 

DRUHÉ KOLO MADEJA CUPU

V sobotu se v Koutech nad Desnou konalo druhé kolo poháru předžáků - MADEJA CUPU. Oproti prvnímu kolu se sjela početnější konkurence a bylo podstatně těžší nasbírat potřebné body. Trať byla náročná a našim závodníkům se nevyhnuly ani pády. I tak jsme ale dovezly vavříny. Naše jistoty - závodníci přípravky opět nezklamaly!!! TONY SKŘÍTEK dokázal v prvním závodě vybojovat 2. místo (viz foto) a v první desítce ho doplnil ještě FILIP FUCHS. V kategorii stejně starých děvčat opět výborně zajela VERUNKA LUXOVÁ (dvě pátá místa) a EMIČKA HOBZOVÁ (9. a 8. místo). V přípravce bodovaly i další naši závodníci - Martin Hořák, Kryštof Potůček a v druhém závodě Šimon Daron. Mezi děvčaty potom Nikola Prusenovská, Denisa Šťastná, Karolína Polášková a Valentýnka Vašková. Předžáci měli situaci složitější, V kategorii chlapců bodoval v prvním závodě jen Robin Šilberský. V druhém se k němu přidali i Adam Světlík a Vilda Novotný. Mezi děvčaty bodovaly - Karolína Polášková a Bianka Drhová. ("foto zde")

 

 

ŽIVOTNÍ SLALOM LUCKY SVĚTLÍKOVÉ !!!

Naše žákyně také nezahálely a zúčastnilY se dvou závodů ve slalomu na Kyčerce. Už první den se jim podařilo zabojovat v druhém kole a vylepšit si umístění až na 5. místo Lucky Světlíkové a 6. místo Barči Fuchsové. Úspěch přišel ale druhý den! LUCKA SVĚTLÍKOVÁ dokázala zajet výborně obě kola slalomu a vyjela si svoji první "bednu". Po 3. místě v prvním kole si ještě o stupínek polepšila a obsadila luxusní 2. místo!!!!! Do první desítky se ještě vešla i Dorka Ševčíková. JEN TAK DÁL!!!! ("foto")

 

 

DALŠÍ ÚSPĚŠNÝ VÍKEND NAŠEHO ODDÍLU!!!

Tento víken se našim závodníkům opět dařilo!!! Na ORLICKÝ POHÁR se vydali naši dva nejlepší kluci z přípravky - Tony Skřítek a Filip Fuchs. Závod se jel v Českých Petrovicích a byl velice "našlapaný". Rozdíly mezi jednotlivými závodníky se počítaly v setinách sekundy. TONY SKŘÍTEK se už podruhé dokázal protlačit na stupně vítězů a obsadil výborné 3. místo. Skvěle mu sekundoval FILIP FUCHS, který dojel s minimálním odstupem na 6. místě. Kluci mají letos opravdu našlápnuto!!! Gratulujeme!

 

 

 

 

TONY MÁ POHÁR !!!!!

Po sobotním závodě na Annabergu se někteří naši předžáci vydali hned v neděli na "Orlický pohár". Nejlépe ze všech si vedl Tony Skřítek, který vybojoval 2.místo a  získal tak  svůj první pohár v této sezóně. GRATULUJEME!!! Kompletní výsledky "ZDE" a  alespoň pár fotek- "ZDE"

 

 

PRVNÍ BODY Z MADEJA CUPU - 7.1.2017

V sobotu se v mrazivém počasí vydali na své letošní první závody i naši předžáci. Měli jsme v poli závodníků 28 našich svěřenců. Pro větší polovinu z nich to byl "křest ohněm", protože se jednalo o jejich první závody "registrovaných závodníků" v životě. Těm bych rád poděkoval za výkony, které podali, protože své první závody zvládli na výbornou a výrazně přispěli k zisku bodů do soutěže oddílů. Těšíme se na jejich další výkony! Ostatní už jsou zkušení závodníci a i jejich start do sezóny se poměrně vyvedl. Úspěch jsme slavili v kategorii přípravky, kde Verunka Luxová dokázala v obou závodech obsadit čtvrté místo a svými vyrovnanými výkony se zasloužila o získání největšího množstí bodů na těchto závodech. Svou "životní formu" předvedla i Emmička Hobzová, která poprvé bodovala v elitní desítce a to 7. a 10. místem! Gratulujeme!!! V kategorii nejmladších kluků máme dva osvědčené "střelce", kteří jedou vždy na 120%. Tonyho skřítka, který zajel 5. místo v druhém závodě a Filipa Fuchse, který získal 6. a 10. místo. Zdatně je doplnil i Štěpán Jurča jedním 10. místem a Martin Hořák jedním 11. místem. V kategorii starších dětí - "předžáků" byla konkurence ještě větší a naši borci se museli hodně snažit, aby se k elitní desítce alespoň přiblížili. Nejúspěšnější byla Adélka Polášková, která zajela 9. a 11. místo a z kluků Adam Světlík na 12. a 15. místě. Věřím, že na dalších závodech se nám bude dařit ještě víc. Kompletní výsledky najdete pod záložkou "závody - zimní sezóna".

 

 

ŽÁCI V KOUTECH - 5.-9.1.2017

Závody v Koutech byly náročné, jak na počasí, tak na počet disciplín, i na silnou konkurenci. Kromě oddílů z Moravy přijel také tým Petra Záhrobského a závodníci z Libereckého Ještědu. Konkurence byla tedy podobná jako na závodech Českého poháru. Závodů se zúčastnily všechny 3 naše žákyně. Ve čtvrtek dopoledne absolvovaly trénink v superobřím slalomu (SG). Trénink poněkud narušila vichřice a mráz, takže naše holky pořádně promrzly. Od pátku už se závodilo naplno, ikdyž počasí bylo stále špatné. V superobřím slalomu zajela výborné 7. místo Lucka Světlíková. Byl to její nejlepší výsledek v SG který kdy zajela. Dorka Ševčíková dojela 15. a Barča Fuchsová si jako nejmladší z trojice sjela svoji SG premiéru na pěkném 20. místě. V sobotu se potom jel  obří slalom (GS) a v neděli slalom (SL). Sice hodně mrzlo, ale přestal foukat vítr a svítilo i sluníčko. Bára měla nejtěžší úkol - musela za každou cenu dojet, aby se mohla nominovat na další závody. To se jí nakonec v obou disciplínách povedlo. Lucka s Dorkou už body mají, takže obě usilovaly o jejich zlepšení. To se výborně podařilo Lucce Světlíkové, která si v sobotním obřím slalomu výbornou jízdou v obou kolech a ziskem 5. místa !!!!! (viz foto - čtvtá zleva)vyjela své nejlepší body. Dorka dojela na pěkném 14. místě. V nedělním slalomu Dorka bohužel po jezdecké chybě nedojela  a Lucka s Barčou zalely svůj standart. Lucka se nakonec lepší jízdou v druhém kole probila do elitní patnáctky - 13. místo a Barča dojela na 18. místě. S náročným víkendem mohou být naše žákyně spokojené. ("FOTO")

 

 

NmQ4Nzg3